O nas

Instytut Włosów GD Danuta Gonera

Instytut Włosów GD

Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy – łączy rezultaty najnowszych osiągnięć nauki i technologii zawarte w profesjonalnych produktach oraz niezwykłą, przyjazną, komfortową i intymną atmosferę. Oprócz pielęgnacji, stylizacji, farbowania czy strzyżenia włosów Instytut oferuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie fryzjerstwa.

Włosy są odzwierciedleniem naszego zdrowia. Aby były w dobrej formie, promieniały witalnością, wyglądały pięknie i młodo należy o nie dbać. Musimy do tego zagadnienia podejść kompleksowo. Nie tylko upiększać włosy na zewnątrz, ale również otoczyć troską nasze ciało i wnętrze. Takie kompleksowe podejście proponuje wyjątkowe miejsce – Instytut Włosów.

Dzięki olbrzymiej wiedzy, latom doświadczeń, nauce i nowym technologiom Instytut pomoże stawić czoła wszystkim problemom i dylematom dotyczącym skóry głowy i włosów. Specjalistyczna pomoc nie ogranicza się do dbania o włosy klientów. Instytut współpracuje z dermatologiem, dietetykiem, endokrynologiem, a nawet z psychologiem.

Trychologia

Jedną z najnowszych technologii stosowanych w Instytucie Włosów jest trychologia. To dziedzina zajmująca się tematyką włosów i skóry oraz schorzeń skóry głowy takich jak wypadanie włosów, nadmiernie przetłuszczająca się skóra głowy, łojotok, łuszczyca, łupież suchy i tłusty oraz wiele innych. W trychologii niezwykle istotna jest diagnoza skóry głowy za pomocą mikrokamery diagnostycznej, która poprzedza leczenie. Często okazuje się, że problem jest prozaiczny. Wystarczy oczyścić skórę głowy za pomocą kilku zabiegów peelingu oraz zapewnić jej odpowiednie nawilżenie. Kiedy jednak zdiagnozowana zostanie choroba skóry, Instytut Włosów zapewni kompleksową pomoc i troskliwą opiekę, zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Nowoczesne systemy Uzupełniania Włosów

Instytut oferuje również rozwiązania dla osób z ubytkami włosów w postaci nowoczesnych systemów uzupełniania włosów. Problem poddawany jest leczeniu, a w jego trakcie maskowany. Spektakularne efekty zapewnia opatentowana przez p. Danutę Gonera, właścicielkę Instytutu Włosów, technologia Fibre-net®. Fibre-net® to cienka mikrosiateczka, na której osadzone są włosy. Dzięki niej skóra głowy może oddychać. Mocowanie siateczki na głowie klienta jest niewidoczne i bezpieczne. Całość na głowie tworzy jednolity kolor, a strukturą i gęstością do złudzenia przypomina normalne włosy klienta.

„Gęste, zdrowe włosy odmładzają nas, są wspaniałą ozdobą, przyciągają wzrok bardziej niż luksusowe ubranie czy torebka od znanego projektanta. Każdy lubi usłyszeć, że jego włosy są piękne. Chciałabym, żeby jak najwięcej ludzi mogło się cieszyć takim komplementem” Danuta Gonera, inicjatorka, właścicielka i dusza Instytutu Włosów.

Danuta Gonera

Danuta Gonera Posiada olbrzymie doświadczenie związane z fryzjerstwem, perukarstwem, upiększaniem i leczeniem włosów oraz skóry głowy. Jej przygoda z włosami rozpoczęła się w charakteryzatorniach stołecznych teatrów. Pod koniec lat 70. wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała w Covent Garden Opera – jednej z najsłynniejszych oper świata. (…)

Więcej informacji