Danuta Gonera

biografia

Bogate doświadczenie

Danuta Gonera Posiada olbrzymie doświadczenie związane z fryzjerstwem, perukarstwem, upiększaniem i leczeniem włosów oraz skóry głowy. Jej przygoda z włosami rozpoczęła się w charakteryzatorniach stołecznych teatrów. Pod koniec lat 70. wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała w Covent Garden Opera – jednej z najsłynniejszych oper świata. W Londynie współpracowała z Rayem Marstonem – charakteryzatorem wielu wybitnych postaci kina i estrady, menadżerem Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Wkrótce spod jej ręki wyszły czarne włosy Laizy Minelli, oczy i część fryzury księżnej Diany. Stylizowała włosy Jane Seymour , Ingrid Bergman do roli Goldy Mayer, robiła wstawkę z włosów dla Rogera Moora do postaci Jamesa Bonda, peruki dla Benny Hilla, muppety do „Muppet Show”.

Pierwszy w Polsce salon fryzjerski GD Studio został otwarty w 1984 roku przy ul. Widok w Warszawie. Kolejny w roku 2001 przy ulicy Wareckiej.

Przedłużanie włosów

Danuta Gonera zainteresowała się techniką przedłużania włosów już w Wielkiej Brytanii. Tam poznała i zaprzyjaźniła się z Simonem Forbsem – prekursorem mody, który w 1981 roku, korzystając z japońskiego patentu, wprowadził przedłużanie włosów włosami syntetycznymi o nazwie Monofibre. Danuta postanowiła sprowadzić tę usługę do Polski i w 1993 roku wykupiła przedstawicielstwo firmy Dome Cosmetics LTD. na Polskę.

W roku 1997 rozpoczęła współpracę z angielską firmą Racoon, otwierając jej polskie przedstawicielstwo. Racoon Polska obecnie jest wiodącą na Polskim rynku firmą specjalizującą się w przedłużaniu włosów włosami naturalnymi. Obie metody przyjęły się u nas doskonale. Dziś Danuta Gonera jest największym przedstawicielem firmy Dome w Europie. W 2000 roku odebrała nagrodę dla najlepszego dystrybutora Dome Cosmetics LTD. na świecie, a w roku 2005 – nagrodę dla najlepszego na świecie przedstawiciela Racoon.

Kolejnym etapem w życiu Danuty Gonera był powrót do perukarstwa. Otworzyła pracownię perukarską przy ulicy Chłodnej w Warszawie. Wymyśliła i opatentowała Fibre-Net – unikalną metodę maskowania ubytków włosów.

Współpraca z filmem, telewizją i artystami

Współpracuje z projektantami mody, m.in. Izą Łapińską, organizuje sesje zdjęciowe, tworzy metamorfozy w prasie i telewizji, wyznacza nowe trendy w przedłużaniu włosów. Jako najwyższej klasy ekspert jest zapraszana do udziału w programach w stacjach telewizyjnych: TVN Style, Polsat Zdrowie i Uroda, TVP 2.

Podczas swojej długoletniej współpracy z filmem przedłużała włosy Iwonie Petry w „Szamance”, Krzysztofowi Kowalewskiemu w „Ogniem i mieczem”, Magdzie Mielcarz w „Quo vadis”, Michałowi Żebrowskiemu w „Wiedźminie” i „Starej Baśni”, Ewie Kasprzyk w „Belissimie”, Zbigniewowi Zamachowskiemu w „Zmruż oczy”, Agnieszce Włodarczyk w „Dzikim”, Annie Przybylskiej w „Superprodukcji”, Agnieszce Krukównie w „Fuksie”, Agacie Kuleszy „Krew z krwi”, jest autorką peruk w „Nędznikach” (Teatr Roma), „Rpmeo i Julii” (Teatr Stu w Krakowie),. W Teatrze Buffo robiła peruki dla Nataszy Urbańskiej i Ewy Kasprzyk. W jej peruce wystąpiła Iwona Pavlović w „Tańcu z gwiazdami”, dla Maryli Rodowicz zrobiła perukę z ciemnymi włosami. Współpracuje z Akademią Berendowicz & Kublin, której efektem jest sesja zdjęciowa „Metamorfozy z Perukami”.

Współpracuje z fundacjami: Dziecięca Fantazja i Spełnionych Marzeń.